Konkurs „Patriotyzm – ważne słowo (?)” rozstrzygnięty!!!
Pod koniec grudnia nauczyciele języka polskiego ogłosili konkurs na najlepszą pracę literacką, która pokaże współczesną interpretację Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła. W związku z tym 14 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze znaną olsztyńską pisarką Joanna Jax, która jest autorką 20 powieści. Oprócz pisania maluje na szkle unikatową techniką warstwową, zajmuje się copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka. Pani Joanna Jax przybliżyła uczniom sposób tworzenia książki, przedstawiła kolejne etapy powstawania dzieł literackich.

Spotkanie było inspirujące i na pewno twórczo wpłynęło na młodzież, ponieważ otrzymaliśmy bardzo ciekawe prace konkursowe. Były one oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów: ujęcie tematu, pomysłowość i oryginalność treści oraz poprawność językowa, stylistyczna, a także ortograficzna i interpunkcyjna. Po burzliwych obradach jury, składające się z polonistów naszej szkoły, nagrodziło następujące osoby: I miejsce ex aequo otrzymali Maciej Cichmiński za wiersz Alpenpässe oraz Kyern Curie za opowiadanie Przemyślenia; II miejsce należy także do dwóch osób: Julii Węgrockiej za Modlitwę Milenialsa i Adrianny Daniszewskiej za Pięć Prawd Polaków spod Znaku Rodła; III miejsce zdobyła Aleksandra Sklinsmont za tekst Milimetr prawdy.

Wszystkie prace konkursowe, z nagrodzonymi na czele, stworzą książkę, której opracowanie redakcyjne i druk zostaną wykonane w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

Dziękujemy uczniom biorącym udział w zmaganiach literackich, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Anna Synowczyk     

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie